adele kirjoitti:Cam70 kirjoitti:Eikö hän pysty ns. oikeassa elämässä pätemään riittävästi, mutta täällä virtuaalimaailmassa myös hän voi olla jotain.
Aivan saman tuntee olen kokenut, kun katselen näitä latteita kuvagallerioista. Kun päteminen tosielämässä on jäänyt väliin niin kompensaatiota haetaan "hei minullakin on digikamera"-gallerioista. Vai minkä takia näitä kuvia nettiin laitetaan?
Heh, enpä usko että kukaan sen takia laittelee kuviaan nettiin, mutta jotkut ihmiset kyllä kohottavat huonoa itsetuntoaan kirjoittelemalla näillä palstoilla.
Mielestäni ihminen on siinä vaiheessa syvästi sairas, kun hän joutuu pätemään virtuaalisesti. Onko sinut kenties täysin latistettu tosimaailmassa. Jos näin on niin sallittakoon sinulle tällainen kirjoittelu jos se sinua helpottaa. Tosin vieläkin kehottaisin hakemaan ammattiapua.